Оригинал взят у [livejournal.com profile] sestra_yuliya в У Дніпропетровську навчатимуть крою української вишиванки

Уменьшить
У Дніпропетровську безкоштовно навчатимуть крою української традиційної чоловічої сорочки. Майстер-клас зі створення вишиванки 19 серпня проведе художниця етнічного костюму, науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею Антоніна Бондарук. За словами майстрині, із січня 2012 року на базі музею діє творча лабораторія «Берегиня» – студія художньої вишивки, якою керує сама пані Бондарук.

 «У процесі роботи з дівчатами з'ясувалося, що на площинних рішеннях ми працюємо спокійно, але вишити сорочку – вже проблема, бо не знає ніхто крою. Отож народилася така ідея – зробити майстер-клас з народного крою. Якщо ми звернемося до історії, то раніше не в кожній хаті була модельєр і кравчиня, але на жінці лежав обов'язок створити одяг для всієї родини. І жінки з цим впорувались»,– зазначила майстриня.

 За її словами, традиційна чоловіча сорочка – це всього шість прямокутних шматків тканини різної величини, які зшиваються між собою вишивальної технікою «змережування».

 «Це досить просто, і саме тому ми починаємо майстер-клас з крою чоловічої сорочки. Крій, який ми використовуємо – архаїчний, це тунікоподібний крій. Шматок тканини довжиною в 180-200 см перекидається навпіл, позначається горловина, робиться пазуха і наноситься вишивальний мотив. Рукава, що складаються також з одного цільного шматка тканини, вшиваються «змережуванням». Найпростіший мотив вишивки – хрестиком або гладдю – може відтворити майже кожна жінка», – вважає Антоніна Бондарук.

 Вона додає, що для вишитого візерунку чоловічої сорочки, характерної для Дніпропетровщини, притаманні «нюансні» відтінки: природні і м'які барви. Майстер-клас з народного крою чоловічої сорочки відбудеться у Дніпропетровському художньому музеї 19 серпня. Початок – о 14.00.

From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

maraby

September 2012

S M T W T F S
      1
234 5678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 02:00 pm
Powered by Dreamwidth Studios